Wed11222017

Son Guncelleme09:21:39 ÖÖ

Google Translate


Back Medya Medya Nasuh Mahruki Röportajları

Nasuh Mahruki Röportajları

Röportaj 10

15.12.2007 TARİHİNDE ANKARA PANORA ALIŞ-VERİŞ MERKEZİNDE DÜZENLENEN, NASUH MAHRUKİ’NİN “VATAN LAFLA DEĞİL EYLEMLE SEVİLİR” İSİMLİ KİTABININ İMZA GÜNÜ DOLAYISIYLA GERÇEKLEŞTİRİLEN RÖPORTAJ

EYLEM ADAMI MAHRUKİ

RÖPORTAJ: ÖZGÜR TARHAN-ANKARA

Röportaj 9

“Enerjini doğru kullan zirveye tırman”

Nasuh Mahruki: “Dünyanın en soğuk zirvesine, soğuk hava depoları üreten bir firma ile birlikte gidiyor olmak bence çok akıllı bir tercih. Çünkü birlikte ilişkilendirilebilecek, anoloji kurulabilecek çok tema var. Bizim açımızdan en heyecan verici tarafı da Cantek’in uzun zamandır sürdürdüğü Ar-Ge çalışmaları sonucunda ortaya çıkarmak üzere olduğu enerji ekonomisi ile ilgili projelerin olması”.

Röportaj 8

“Bir kişinin bilgili olması,

kimseye fayda sağlamaz”

Marmara Depremi ile hayatımıza bir sivil toplum kuruluşu girdi: AKUT. O gün bugündür pek çok felakette hayatı kurtarmak için tüm dünyada çaba harcayan AKUT’un kurucusu üyesi ve başkanı Nasuh Mahruki, bir yandan da kişisel birikimlerini paylaşmak için seminerler veriyor, kitaplar yazıyor. Ona göre, bilgi paylaşılmadığı sürece, bir anlam taşımıyor.

Röportaj 7

Öncelikle ünlü bir dağcı olarak tanıdığımız ve tüm dünyanın ‘Kar Leoparı’ diye adlandırdığı Nasuh Mahruki’yi birde bizim için anlatır mısınız?

İnsan kendini nasıl anlatır ki ? Genel olarak özetleyeyim. Profesyonel sporcuyum, yazarım, fotoğrafçıyım, motivasyon konuşmaları yapıyorum ve bir sivil toplum gönüllüsüyüm.

Röportaj 6

Nasuh Mahruki Röportajı Gülengül Uslu

1999 yılında 45.saniye içinde yerle bir olan ve tahminen 18.000 yurttaşımızı kaybettiğimiz Yalova depremiyle tanıdık onu ilk . Türk insanının kahramanıydı o artık..Bir Süpermen gibi geldi Yalova’ya, enkaz altında kalan yüzlerce insanı ekibi AKUT’la beraber kurtarmak için günlerce aç susuz çalıştılar.