Mon12182017

Son Guncelleme09:21:39 ÖÖ

Google Translate


Back Makaleler Makaleler Çeşitli Makaleler

Çeşitli Makaleler

Bir Başka Açıdan Meclis

Büyük Atatürk’ün kendi deyimiyle en büyük eserini, farklı kişiler ve farklı bakış açılarıyla içeriden tanıtmak amacıyla TBMM başkanlığınca düzenlenen, “bir başka açıdan meclis” projesine katılmak benim için çok hoş ve öğretici bir deneyim oldu.

Akut Gecesi Konuşması - 26 Mart 2009

MERHABA, AKUT GECESİNE HOŞGELDİNİZ.

DEĞERLİ ZAMANINIZI AYIRIP, ÜLKENİN İÇİNDE BULUNDUĞU BU SIKINTILI GÜNLERE RAĞMEN AKUT GECESİ’NE KATILARAK DESTEK VERDİĞİNİZ İÇİN, SESİMİZİ DUYDUĞUNUZ İÇİN TÜM AKUT AİLESİ ADINA HEPİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

Gezgin Olmak

Gezmek, kişinin vizyonunu, hoşgörüsünü, üretkenliğini arttıran bir okul gibidir. Gezen kişi, kendisini, yaşamı, dünyayı, diğerlerinden çok daha doğru ve detaylı kavrar.

Ağrı Dağı'nın İlk Tırmanışının 180. Yılı

Bu yıl 9 Ekim 2009 tarihinde, ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nın ilk tırmanışının 180. yılı Doğubayazıt’ta yapılacak törenlerle anılacak. Dağcılığımızda çok değerli bir yeri olan bu tırmanışı, Estonyalı bilimadamı ve gezgin Johann Jakob Friedrich Wilhelm Parrot, Tartu Üniversitesi’nde Fizik profesörüyken, üç öğrencisi ve daha sonra ünlü bir şair olacak Khachatur Abovian’la birlikte gerçekleştirmiş.

Krizleri ve Fırsatları Yönetmek veya Aynı Dersleri Tekrar Etmek

Kriz kavramını en etkileyici şekilde açıklayan bakış açılarından biri bence, Çin alfabesinde krizi ifade etmek için tehlike ve fırsat sembollerinin birlikte kullanılmasıdır. Krizin içinde hem tehlike hem de fırsat vardır.