Wed11222017

Son Guncelleme09:21:39 ÖÖ

Google Translate


Back Makaleler Makaleler Çeşitli Makaleler

Çeşitli Makaleler

Anadolu'nun Kutsal Toprakları ve Akut

AKUT - Arama Kurtarma Derneği olarak, 12 yılı aşkın bir süredir amatör bir ruh ve profesyonel bir yaklaşımla ülkemiz ve insanımız için gönüllü çalışmalarımızı giderek artan bir ivmeyle sürdürüyoruz. Türkiye’nin en disiplinli ve etkili sivil toplum örgütlerinden biri olma bilinci ve sorumluluğuyla 2004 yılında çok özel ve özgün bir proje daha gerçekleştirdik.

Yaşamdan Öğrendiklerim

Hayatımın en önemli merkezlerinden birini oluşturan dağcılık ya da daha açıkçası “dağın yolu” sayesinde göreceli olarak çok yer gezdiğimi, çok değişik insan ve kültür tanıdığımı söyleyebilirim. Daha görecek çok ülke, gezecek çok coğrafya, tanıyacak çok insan ve kültür olduğunun farkındayım, ancak yine de bu kadarlık tecrübeyle bile, bir kaç güzel ders aldığımı düşünüyorum.

Akut 10 Yaşında ve Bu Sadece Başlangıç

Bizleri uzun zamandır tanıyorsunuz; kiminiz yakından, kiminiz daha uzaktan. 1996 yılından bu yana, çoğunuzla yollarımız bir yerlerde kesişti. Kiminizin eşini, dostunu, ailesini veya okuldan arkadaşını, mahalleden tanıdığını, uzaktan akrabasını enkaz altından çıkardık, dağlardan indirdik, kaybolanları bulduk, çığlardan, sellerden çekip aldık. Kiminizin ise bu haberleri medyanın değişik kanallarından biraz şaşkınlık, biraz tebessüm ama hep koltukları kabartan bir takdir ve gurur duygusuyla izlediğinizi hissettik.

Motosikletle Kuzey Hindistan

 

Merhaba,

Mayıs’ın bu son gününde ve Haziran ayı boyunca, uzak coğrafyalardan size bir esinti sunmayı arzuladığımız mütevazı fotoğraf sergimize hoşgeldiniz.

Gezgin ve motosiklet tutkunu üç arkadaş, geçtiğimiz sonbaharda 7 yıldır planladığım ancak bir dolu koşturmaca arasında daha önce bir türlü vakit ayıramadığım özgün bir seyahat gerçekleştirdik.

 

Türkiye'nin 3 Büyük Sorunu

Ali Nasuh Mahruki’ye göre ; Türkiye’nin üç büyük sorunu?

HUKUK - EĞİTİM - ÜLKENİN POTANSİYELİNİ KULLANAMAMAMIZ.