Wed11222017

Son Guncelleme09:21:39 ÖÖ

Google Translate


Back Makaleler Makaleler Çeşitli Makaleler

Çeşitli Makaleler

Yanarsu Sokağı

Etiler’in ana caddesi olan Nispetiye caddesinden Boğaziçi Üniversitesine doğru inerken sağda artık o çevrenin en önemli adres tarif etme noktası, bir diğer deyişle kerterizi olan Doğan Taksinin durağını görürsünüz. Etiler henüz bu kadar gelişmemişken, şimdiki nüfusunun belki de yirmide birine sahipken bile bu taksi durağı Etiler’lilere bugünkü hizmetini aynen veriyordu.

Gönüllü Kurumları ve Medyanın Afet Hallerinde Sorumlulukları

KOCAELİ'99 ACİL DURUM YÖNETİMİ KONFERANSI

GÖNÜLLÜ KURUMLAR VE MEDYANIN AFET HALLERİNDE SORUMLULUKLARI THE RESPONSIBILITIES OF NGO’s AND THE MEDIA DURING DISASTERS

Nasuh Mahruki
AKUT – Arama Kurtarma Derneği, İstanbul.

Sivil Toplum Örgütleri ve Medya

Geçtiğimiz Pazartesi, ABD büyükelçiliğinindeki Amerikan Bilgi Kaynağı Merkezi’nde (AIRC), Sivil Toplum Örgütleri ve Medya konulu bir seminer düzenlendi. Daha önceki haftalarda da yine oldukça yoğun ilgi gören, Sivil Toplum Örgütleri ve Gönüllü Yönetimi konulu bir başka seminer verilmişti.

Kutsal Dağa Yolculuk

7 - 8 yıldır Himalayaları, Nepal ve Tibet kültürünü yakından tanıyorum. Dünyanın bu coğrafyasına çeşitli vesilelerle defalarca gittim, bütün zorluklarına ve tehlikelerine rağmen her seferinde de büyük bir coşku, heyecan, tatmin ve mutluluk duydum.

Gerçekleştirmenin Yolu Hayal Etmekten Geçer

Başarmanın zor kısmı aslında hayal kurmaktır. Bir kez bir hayal, bir duygu, bir hedef sizin beyin kıvrımlarınızda şekillendi mi, siz artık onu duygusal gözünüzle görmeye başladınız mı, onu gerçekleştirmek için geriye sadece başlamak ve peşinden sonuna kadar gitmek kalır.