Tue11212017

Son Guncelleme09:21:39 ÖÖ

Google Translate


Back Makaleler Makaleler Çeşitli Makaleler

Çeşitli Makaleler

Arayış

Hermann Hesse’nin Doğuya Yolculuk adlı çok hoş bir kitabı var. Adı kitapta açıklanmayan çok eski, gizli bir cemiyetin üyesi olan Hesse, bu cemiyetin seçkin üyelerinin yaşamlarının bir döneminde her şeylerini bırakıp doğuya doğru çıktıkları yolculuğu anlatır. Yalnız bu yolculuğa katılacak olanların bir amacı olmalıdır.

Akut Gönüllülerine Yazdığım 2010 Yeni Yıl Mesajı

2010 EN ÇOK BİZİM YILIMIZ OLACAK

Sevgili arkadaşlarım, AKUT'un çok değerli gönüllüleri,

Sizlerle birlikte ve aramıza yeni katılan gönüllülerle her geçen gün büyüyerek, neredeyse 15 yıldır ülkemiz ve insanlarımız için, insanlık için mücadele ediyoruz. Arama ve kurtarma alanında gönüllülük ve karşılıksız yardımseverlik ilkeleriyle, sosyal girişimciliğin dünyadaki en etkili örneklerinden birini vererek Türkiye'mizin öncü ve lider sivil toplum örgütü olduk ve bu kadar zamanda ülkemizde bir çok ilke imza attık ve büyük değişimlerin öncüsü olduk. Bu çabalarımız sayesinde bildiğiniz gibi, dünyanın önde gelen sosyal girişimci destekleme programı olan ASHOKA Vakfı'nın dünyanın 60 ülkesinde 2000 civarında desteklediği sosyal girişimcilerden biri de ben olmuştum. Aşağıdaki bağlantıdan bu konunun detaylarını takip edebilirsiniz.

http://www.ashoka.org/fellow/2942

Doğal Afetler ve STK'lar

Son yıllarda pek çok kaynakta sıklıkla, sivil toplum kuruluşlarının 21. yüzyılın belirleyici faktörlerinden biri olacağı dile getiriliyor. Gerçekten de sivil toplum kuruluşlarının önemi ve bu yöndeki beklentiler giderek arttı ve kapasitesi, gücü daha doğru anlaşılmaya başlandı.

Cumhuriyet Güçbirliği İzmir Mitingi Konuşma 12 Haziran 2011

 

Değerli İzmirliler, güzel İzmir’in bu güzel Pazar gününde keyifli ve coşkulu bir gün geçirdiğinizi umuyorum.

Bugün öncelikle şunu söylemek istiyorum; Cumhuriyetin kazanımlarının korunması, yaşatılması ve geliştirilerek çoğaltılması gereğine olan sarsılmaz inancım nedeniyle bugün buradayım. Bu inancın yılmaz savunuculuğunu yapan Cumhuriyet Güçbirliği adaylarına, düşünen bir insan olarak destek vermek için buradayım.

 

Evliya Çelebi

Seyahat etmek, yeni yerler, yeni kültürler tanımak, yeni insanlarla tanışmak, yaşamın içinde yeni olasılıklar keşfetmektir de bir yandan. Bu keşif kişinin vizyonunu, dünyaya bakışını geliştirir, hayatı, dünyayı, insanları, ülkeleri, kültürleri çok daha geniş bir perspektiften görmesini sağlar. Kişinin hem ideallerini yükseltir hem de ufkunu genişletir. En önemlisi ise kendisine benzemeyenleri de oldukları gibi kabul edebilmeyi öğretir.