FERDA YETKİLENDİRİLMİŞ GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ AŞ

 

Şirketimiz, Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirleri tarafından verilmesi öngörülen hizmetlerin mevzuata uygun, etik kurallara uyarlı, eksiksiz, süratli ve güvenli olarak verilmek üzere oluşturulmuştur.

Bünyesindeki, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda görev yaptıktan sonra Yetki belgesi alan müşavirler ile Gümrük Müşaviri olarak çalışıp Yetki Belgesi alan müşavirler marifetiyle 2008 ylından beri hizmet sunmaktadır. YGM şirketlerinin ortak sayısına getirilen kısıtlama nedeniyle, FERDA YETKİLENDİRİLMİŞ GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ A.Ş. olarak yeniden yapılandırılmış olup, toplamda 50 kişilik kadrosu ile ülke genelinde hizmet vermektedir.

 

Mevzuatta Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği’nce yapılması öngörülen tespit ve diğer işlemlere ilişkin hizmetleri sunduğumuz dış ticaret erbabının, bu hizmet sonuçlarından memnun olmalarını ve taleplerini arttırarak sürdürmelerini hedeflemekteyiz.

 

Şirketimizde sürdürülen hizmetler, kendi yazılımımız olan özel bir program üzerinde takip edilmekte olup, iş akışı esnasında gerek personelimiz gerekse müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda program üzerinde istenilen ek raporlama yapılabilmektedir.