Wed11222017

Son Guncelleme09:21:39 ÖÖ

Google Translate


Back Medya Medya Nasuh Mahruki Röportajları

Nasuh Mahruki Röportajları

Grundfos

“Asıl olan, hedefi doğru seçmek ve bütün imkan ve kabiliyetimizle, kaynaklarımızla bu hedefe odaklanmaktır.”

Nasuh Mahruki

 

AKUT’un kurucusu, Kar Leoparı Nasuh Mahruki ile söyleşimiz için AKUT’ta buluşmaya karar verdik. Böylece AKUT’u da yerinde görme ve tanıma fırsatım oldu. Sıcak, samimi bir ortam… Bu güzel ve anlamlı röportaj için Sevgili Nasuh MAHRUKİ’ye ve ev sahipliği için AKUT’a çok teşekkür ediyorum.

GISBIR

“AKUT, yüzde yüz gönüllük esasına bağlı”

AKUT Yönetim Kurulu Başkan Nasuh Mahruki: “Dağcılık ve doğa sporlarında meydana gelen kazalar ile doğal afetlerde gönüllü olarak müdahale edip, can kaybını en aza indirmeyi hedefleyerek arama ve kurtarma çalışmalarına başladık.”

İş sağlığı ve güvenliği alanının en temel nosyonu olan ‘insan hayatını korumak’ ilkesini yaşam felsefesi haline getirmiş bir kişi Nasuh Mahruki. Mahruki’yle, yaşam görüşü, yönetim kurulu başkanı olduğu AKUT’un kuruluş amacı ve faaliyetleri ile iş sağlığı ve güvenliği alanına yönelik konularda görüşlerini aldık.

Fotoğraf Dergisi

Fotoğraf Dergisi: Kariyerinizin en başından başlayalım… Bilkent Üniversitesi’nde okurken dağcılık kulübü kurulduğunu gördünüz ve katılma kararı aldınız. Daha sonra bu grubun üç yıl boyunca başkanlığını yaptınız. Bu süreçten bahseder misiniz?

Eğitim Atölyesi

Nasuh Mahruki denildiğinde insanlarımızın pek çoğu sizi ve başarılarınızı yakından biliyor. Benim merak ettiğim ve söyleşiye başlarken sormayı arzu ettiğim ilk konu çocukluğunuzda bedensel zekanızın bu kadar gelişmiş olmasına ilişkin işaretler var mıydı? Zira Kar Leoparı unvanını alan bir kişinin bedensel zekasının üst düzeyde gelişmiş olmasından bahsedebiliriz diye düşünüyorum.

DIHA

Mahruki: 21. yüzyıl Anadolu coğrafyasında gelişecek yeni bir senteze ihtiyaç duyuyor.

Haber:Hilal PEKER

İSTANBUL (DİHA) - Nasuh Mahruki, 'çevre' ve 'vahşi doğa' tabirlerinin insanın kendisini doğadan soyutlamasından, çevrenin dışında bir varlık olarak tanımlamasından ileri geldiğini belirterek, bu vizyonun bedel ödeyerek değişeceğini söyledi. Mahruki, 21. yüzyılın idealist ve materyalist felsefelerden oluşan bir senteze ihtiyaç duyduğunu ve bunun için en uygun coğrafyanın Anadolu olduğunu söyledi.